fbpx

Zostań wolontariuszem Fundacji „Dr Clown”

Bądź „doktorem clownem”

Bądź menedżerem uśmiechu

Nieś uśmiech

Zmieniaj świat na lepsze

Leczymy śmiechem

Program „Terapii śmiechem” daje uśmiech i radość tym, którzy ich najbardziej potrzebują. Tylko w 2016 roku w szpitalach i placówkach w ramach regularnych wizyt dotarliśmy do 60 000 osób! Zorganizowaliśmy też wiele imprez charytatywnych i akcji specjalnych.

Było to możliwe dzięki zaangażowaniu wspaniałej drużyny 600 wolontariuszy w całej Polsce. Wolontariusze Fundacji „Dr clown” są jej siłą i pełnią w naszej organizacji kluczową rolę.

Dołącz!  

Wolontariat – dlaczego warto?

Rozwój

 • Działasz na wielu polach – takich jak praca z drugim człowiekiem, działalność artystyczna, współpraca z biznesem, mediami
 • Realizujesz swój potencjał/się i zdobywasz doświadczenie zawodowe w wybranym obszarze (od animacji przez grafikę po krawiectwo i logistykę)
 • Uczestniczysz w wartościowych i pasjonujących/cennych szkoleniach (artystyczne, psychologiczno-pedagogiczne, medialnych, biznesowych itd.)

Pomoc

 • Wnosisz radość, barwy i magię w życie tych, którzy cierpią
 • Promujesz ważną misję - „leczenia śmiechem”
 • Umożliwiasz podopiecznym rozwój i realizowanie własnego potencjału (dzięki akcjom edukacyjnym, artystycznym i innym)

Ludzie

 • Poznajesz ciekawych, pełnych pasji ludzi
 • Znajdujesz przyjaciół, a może nawet miłość
 • Współpracujesz z ekspertami i mistrzami w swojej dziedzinie – gwiazdami, szkoleniowcami, biznesmenami

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

Co możesz robić w ramach wolontariatu?

 • pracować z drugim człowiekiem – jako animator – „doktor clown” prowadzić zajęcia/spotkania z „Terapii śmiechem”

Pomagać, by osoby chore i hospitalizowane mogły zapomnieć o chorobie, a osoby niepełnosprawne i w kryzysach – o swoich trudnościach. Dzięki niezwykłemu programowi, scenariuszom, strojom, akcesoriom i dobrej woli – dzielić się radością i „leczyć śmiechem”.

 • wykorzystywać swój potencjał i umiejętności w dobrej sprawie – szukamy ludzi o najróżniejszych umiejętnościach

Z nami wykorzystasz swój potencjał, wiedzę i umiejętności w dobrej sprawie. Możesz zaangażować się we wsparcie zaplecza internetowego, graficznego, plastycznego, animacyjnego, fundraisingowego… Jesteś krawcową? Stworzysz niezwykłe kostiumy, akcesoria i upominki. Monterem kaloryferów? Wniesiesz ciepło do Fundacji. Informatykiem? Grafikiem? Masz inne umiejętności a przede wszystkim – chcesz zmieniać świat na lepsze? Dołącz do nas i pomagaj!

 • realizować akcje społeczne, edukacyjne i promocyjne

Oprócz regularnych odwiedzin podopiecznych z „Terapią śmiechem”, możesz współtworzyć nasze akcje specjalne, które promują pozytywne nastawienie, ofiarowują uśmiech, radość i zabawę, a także rozwój i zdobywanie nowej wiedzy. Są to programy edukacyjne, imprezy integracyjne, tworzenie kącików zabaw, działania twórcze.

 • działać w logistyce, promocji, PR i marketingu, współpracować z biznesem

Współtworzyć materiały promocyjne, brać udział w kręceniu filmów, wypowiadać się dla mediów, spotykać gwiazdy i znanych ekspertów i współpracować z nimi w dobrej sprawie

 • słowem: pomagać a zarazem zdobywać bogate doświadczenie zawodowe

Wolontariat w Fundacji „Dr Clown” to jeden z najbardziej niezwykłych i oryginalnych wolontariatów. Dzięki niemu masz szansę włączyć się w niezwykły program „Terapii śmiechem”. Pomagać, rozwijać się i mieć pełne pole dla popisu dla Twojej kreatywności.

Q&A: najczęstsze pytania:

Czym zajmuje się wolontariusz Fundacji „Dr Clown”?

Wolontariusz Fundacji „Dr Clown” działa w zespole wspólnie z innymi wolontariuszami, ze wsparciem i pod przewodnictwem Pełnomocnika Fundacji w danym oddziale oraz ze wsparciem Liderów – najbardziej doświadczonym wolontariuszy Fundacji. Wolontariusz może:

- działać jako „doktor clown”, odwiedzając w kolorowym stroju szpitale i placówki, realizując z chorymi dziećmi, osobami niepełnosprawnymi, seniorami i innymi osobami potrzebującymi wsparcia spotkania i animacje „Terapii śmiechem”

- działać przy wsparciu organizacyjnym, fundraisingowym, promocyjnym działań Fundacji

- brać udział w akcjach specjalnych

- współorganizować imprezy, koncerty, zbiórki pieniężne

Kto może zostać wolontariuszem, jakie wymagania musi spełniać?

Najważniejsza jest chęć działania i pomagania, ukończone 18 lat i umiejętność pracy w zespole. Jeśli spełniasz te kryteria, dołącz do nas!

Co muszę zrobić, by zostać wolontariuszem?

Napisz lub zadzwoń do Pełnomocnika Oddziału Fundacji najbliższego Twojemu miejscu zamieszkania i zgłoś chęć pomocy i zaangażowania się. Otrzymasz od niego informację o najbliższym możliwym terminie spotkania szkoleniowo-rekrutacyjnych.  

Co zyskam dzięki wolontariatowi/czego nauczę się jako wolontariusz?

Nie jestem typem energetycznego showmana. Czy to znaczy, że nie nadaję się na „doktora clowna”?

„Doktorami clownami”, którzy z sukcesami pomagają innym, zostają osoby o bardzo różnym charakterze i temperamencie. To ważne i cenne, ponieważ idealnie odpowiada to na zróżnicowane potrzeby podopiecznych. Mawiamy, że „każde dziecko znajdzie swojego wolontariusza”. Czy jako energetyczny showman, czy refleksyjny introwertyk, możesz pomagać i uczynić wiele dobrego – jako „doktor clown” lub w inny sposób wspierając działania Fundacji.  

Nie mam ukończonych 18 lat. Czy jako osoba niepełnoletnia mogę zostać wolontariuszem?

Odwiedzać podopiecznych w szpitalu jako „doktor clown” mogą osoby pełnoletnie. W większości Oddziałów Fundacji możesz jednak włączyć się w inne działania Fundacji w odwiedzanych placówkach i przy współtworzeniu akcji i wydarzeń.

W mojej miejscowości nie ma oddziału Fundacji. Co mogę zrobić/jak mogę się zaangażować?

Poszukaj oddziału Fundacji najbliższego Twojemu miejscu zamieszkania. Jego Pełnomocnik powie Ci, jak możesz się zaangażować.

Kiedy mogę przystąpić do rekrutacji?

Główny nabór wolontariuszy Fundacji odbywa się dwukrotnie w ciągu roku: w październiku i styczniu. Nie musisz jednak czekać. Możesz skontaktować się w lokalnym Pełnomocnikiem i zgłosić gotowość do dołączenia także w innym terminie.

Masz jeszcze pytania? Odpowiemy!

 

Copyright 2016 Fundacja Dr Clown . All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone
Fundacja Dr Clown | ul. Powstańców Śląskich 87/U10B | 01-355 Warszawa | tel. (+48) 22 854 05 01
Programy PIT dostępne na naszej stronie nie umożliwiają swobodnego wyboru i przekazania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego.

Program e-pity by e-file tel. serwisowy: 61 307 17 77 (08:00 - 16:00 | tel. awaryjny: 883 784 626 (16:00 - 20:00) | mail: serwis@e-pity.pl

Wdrożenie: Trzepizur.pl | Administracja strony: BlueCoyote